DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. maijā, 2016
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Noskaidroti kosmosa tehnoloģiju hakatona “Act in Space” uzvarētāji

Septiņu komandu cīņā noskaidrots kosmosa tehnoloģiju hakatona “Act in Space” uzvarētājs. Par tādu kļuva komanda “Terrestrial” – programmētāja Tatjana Solovjova un Rīgas tehniskās universitātes students Mihails Afoņins. Viņi ar savu ideju par jaunu automašīnu drošības sistēmu pārstāvēs Latviju starptautiskajā finālā Tulūzā, Francijā 29. jūnijā.

Žūrija atzinīgi novērtēja arī pārējo komandu sniegumu un ar specbalvām uzteica dalībnieku centību un izdomu. Piemēram, komanda "Negative Feedback" nāca klajā ar sistēmu, kā satelītattēlus izmantot, lai paredzētu un novērstu radiosakaru traucējumus, bet komanda "GlobalStare" topogrāfisko izmaiņu datus vēlējās izmantot zemes slāņu kustību novērojumiem, palīdzot apdrošinātājiem, lauksaimniekiem un zemes īpašniekiem precīzāk novērtēt zemes vērtību un riskus.

Komandu darbu un sniegumu atzinīgi novērtēja arī  vairāku uzņēmumu eksperti, iedrošinot dalībniekus attīstīt jaunas biznesa idejas un rosināt tehnoloģiju inovācijas. Latvijas Elektronikas un datorzinātņu institūta spin-off uzņēmums "Eventech" savu specbalvu - 50% līdzmaksājumu dalībai start-up pasākumā "Commercialisation Reactor" piešķīra diviem dalībniekiem, kuri parādīja īpaši labu individuālo sniegumu – Vadimam Gezam un Jurim Vencelam. Īpašu atzinību no Vides risinājumu institūta saņēma komanda "Negative Feedback" – Linards Jukmanis, Kristaps Baķis, Edgars Lielāmurs un Edgars Zeltiņš, un tika uzaicināti uz turpmāku sadarbību.

Vērtējot Latvijā pirmo kosmosa tehnoloģiju hakatonu, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Līga Lejiņa atzīst: "Latvijas mērķis ir kļūt par Eiropas Kosmosa aģentūras pilntiesīgu dalībnieci pēc četriem gadiem. Lai tas notiktu, ir nepieciešama Latvijas kosmosa industrijas izaugsme, jaunu start-up un spin-off veidošana, inovatīvu ideju ģenerēšana, sadarbības sekmēšana un kopējās kosmosa nozares kapacitātes celšana.  Par kosmosa nozares milzīgo potenciālu un to, ka tā veicina inovācijas, izaugsmi un iedzīvotāju labklājību, Eiropā neviens nešaubās. Arī Latvijā šī izpratne pamazām veidojas. Es uzskatu, ka mūsu pirmais hakatons ir mazs solis pretim šim mērķim."

"Act In Space" sacensībās norisinājās 20. un 21. maijā, tajās piedalījās septiņas komandas, kuras diennakts laikā centās īstenot kādu no Eiropas Kosmosa aģentūras piedāvātajiem izaicinājumiem. Izmantojot dažādas kosmosa tehnoloģijas, dalībniekiem bija jārada jaunas biznesa idejas, jārisina aktuālas problēmas un jāizgudro jauni produkti un pakalpojumi.

Pasākumu finansēja Izglītības un zinātnes ministrija un atbalstīja akciju sabiedrība "RD Alfa Microelectronics", Vides risinājumu institūts, zinātnes centrs "Zinoo" un "Eventech".

Edīte Olupe
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļa

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU