DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. jūlijā, 2015
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Jūras spēku flotile veic medicīnisko evakuāciju uz kuģa „Nautica”

Publicēts pirms 9 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Šorīt, 17.jūlijā, plkst. 03:57 Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) saņēma informāciju, ka uz Maršalu salu karogvalsts pasažieru kruīza kuģa „Nautica”, pasažierei ir radušās veselības problēmas. Kuģis atradās ceļā no Tallinas uz Klaipēdu, aptuveni 40 jūras jūdzes no krasta starp Liepāju un Ventspili.

MRCC Rīga nekavējoties, izsludināja trauksmi Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteram, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, Jūras spēku flotiles (JSF) krasta apsardzes kuģim KA-07 "Ausma" un kuģim A-90 "Varonis".

MRCC Rīga izmantojot speciālu jūras frekvenci un tālruni, nodrošināja medicīnisko konsultāciju, savienojot konferences režīmā kuģa "Nautica" ārstu ar Specializētā medicīnas centra ārstu.

MRCC Rīga norīkoja JSF krasta apsardzes kuģi KA – 07 "Ausma" no Liepājas ostas 84.piestētnes uzņemt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes (NMPD) personālu un nogādāt uz kuģi "Nautica", lai noskaidrotu cietušās pasažieres veselības stāvokli un sniegtu rekomendācijas turpmākai rīcībai.

Ņemot vērā laika apstākļus un cietušās stāvokli, tika pieņemts lēmums veikt evakuāciju ar Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteru.

MRCC Rīga nolēma iesaistīt JSF kuģa A-90 "Varonis" ārstu un deva norādījumu Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteram doties uz kuģi, kas atradās jūrā, kur viņu uzņēma uz helikoptera borta, lai pavadītu cietušo pasažieri līdz ārstniecības iestādei.

Cietusī pasažiere un viņas ģimenes loceklis ar helikopteru tika nogādāts Liepājas slimnīcā un nodots mediķu aprūpē savukārt JSF krasta apsardzes kuģis KA-07 "Ausma" uz kruīza kuģa "Nautica" palikušo NMPD brigādes personālu nogādāja Liepājas ostā.      

Cietusī pasažiere ir 1930.gadā dzimusi Lielbritānijas valsts pilsone.

Krasta apsardzes dienests atgādina, ka par nelaimes gadījumā jūrā nekavējoties jāziņo uz MRCC Rīga pa trauksmes tālruņa numuru 115.

       

Līva Veita    
Jūras spēku flotiles    
Krasta apsardzes dienesta    
sabiedrisko attiecību speciāliste    

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI