DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. janvārī, 2014
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts kontrole: Jelgavas domes kapitālsabiedrībās tērē tūkstošus par līgumu noformēšanu, dodas kolektīvos braucienos un apmaksā smaržu un alkohola iegādi

Jelgavas pilsētas pašvaldība, pārvaldot kapitālsabiedrības, kurās tai ir izšķirīga ietekme, un ieguldot savu mantu un finanšu līdzekļus privātā komercsabiedrībā, nav nodrošinājusi šo kapitālsabiedrību darbības atbilstību tikai ar pašvaldības funkcijām saistītu mērķu sasniegšanai un normatīvo aktu prasībām, kā arī ir pieļāvusi, ka var tikt nelietderīgi izlietota daļa no 8,74 miljoniem latu.

Pašvaldībai piederošā SIA "Jelgavas autobusu parks" papildus sabiedriskā transporta pakalpojumiem sniedz autotransporta nomas pakalpojumus, bet par atsevišķu līgumu noformēšanu ir tērējusi no 8 līdz 10 tūkstošiem latu, tā nepamatoti izlietojot 55 tūkstošus 95 latus.

Šī kapitālsabiedrība arī nav piemērojusi paredzētās iepirkuma procedūras vai kārtību, iepērkot preces un pakalpojumus Ls 6,21 milj. vērtībā, bet četras citas kapitālsabiedrības – Ls 498 509 vērtībā

VK atklāja, ka sešas kapitālsabiedrības bez atbilstošiem dokumentiem par izlietojumu ir apmaksājušas neplānotus reprezentācijas izdevumus Ls 43 514 apmērā (SIA "Jelgavas poliklīnika" vien - Ls 35 005), tajos iekļaujot arī alkoholu un maksu apkalpotājiem, savukārt piecas kapitālsabiedrības ir apmaksājušas reklāmas izdevumus Ls 29 812 apmērā, neesot mārketinga komunikācijas politikai un bez pierādījumiem par reklāmas izvietošanu.

SIA "Jelgavas poliklīnika" ir apmaksājusi apmācību un semināru izdevumus Ls 14 455 apmērā personām, kas nav tās darbinieki un neatbilst apmācāmo mērķauditorijai, savukārt komandējumos uz Itāliju un Spāniju ir devies arī šoferis, sagādnieks un citi cilvēki, kas nav ārstniecības personas, un tas ir izmaksājis Ls 8871.

SIA "Jelgavas pilsētas slimnīca" bez atbilstoši noformētiem vai līguma izpildi apliecinošiem dokumentiem ir samaksājusi atlīdzību uzņēmuma līgumu izpildītājiem Ls 7478 apmērā, kā arī izmaksājusi prēmijās Ls 2945 par labiem darba rezultātiem darbiniecēm, kuras nebija veikušas savus pienākumus, jo atradās ilgstošā prombūtnē.

Revīzijā atklāts arī, ka septiņas kapitālsabiedrības Ls 3302 ir samaksājušas par automašīnu izmantošanu un degvielas iegādi darbinieku brīvdienās.

VK norāda, ka pašvaldība, tai kļūstot par dalībnieku AS "AMO PLANT", ir iesaistījusies transportlīdzekļu ražošanā, lai gan tās funkcijās ietilpst tikai komercdarbības veicināšana.

VK ir sniegusi 14 ieteikumus Jelgavas pilsētas domei, lai tā uzlabotu kontroli pār kapitālsabiedrībām. Šie ieteikumi jāievieš gada laikā.

Revīzija ir veikta par laika posmu no 2011.gada 1.janvāra līdz 2012.gada 31.decembrim, bet dažos darījumos ir vērtēta Jelgavas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrību pārvaldības efektivitāte un atbilstība normatīvo aktu prasībām arī pirms un pēc revidējamā laika posma.

Cieņā
Ilva Liepiņa - Milzarāja
Valsts kontroliera biroja Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67017544
e-pasts: Ilva.Liepina-Milzaraja@lrvk.gov.lv 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU