DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. martā, 2012
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

LLU notiks Latvijas devītā matemātikas konference

Piektdien, 30. un sestdien, 31. martā Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) Jelgavas pilī notiks Latvijas devītā matemātikas konference, ko organizē LLU Informācijas tehnoloģiju fakultātes Matemātikas katedra sadarbībā ar Latvijas Matemātikas biedrību (LMB) un Latvijas Universitāti.

Latvijas Matemātikas biedrība (LMB) dibināta 1993.gadā un tā apvieno vairāk gandrīz 130 zinātnē strādājošos matemātiķus. Reizi divos gados tradicionāli notiek Latvijas matemātikas konference, kur augstskolu un zinātnisko iestāžu pārstāvji prezentē savus jaunākos pētījumus matemātikas zinātnē, bet konferencē nolasīto ziņojumu tēzes izplata arī citu Eiropas valstu matemātiķu biedrībām.

Pirmās divas konferences notika Latvijas Universitātē, taču 2000.gadā nolēma turpmāk tās rīkot ārpus Rīgas esošajās augstskolās, tādējādi dalībniekus iepazīstinot ar norises teritorijā izvietotajiem nozīmīgākajiem ražošanas uzņēmumiem un iestādēm, kur, rosinot matemātiķu aktivitāti, rastos iespēja veikt lietišķus pētījumus. Līdz šim šādas "izbraukuma" konferences notikušas Jelgavā, Ventspilī, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē un Valmierā, taču šogad atkal kārta pienākusi Jelgavai un LLU.

Paredzēts, ka šogad konferencē piedalīsies pavisam 58 matemātiķi no Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Daugavpils Universitātes, Liepājas Universitātes, Rēzeknes un Ventspils Augstskolas , kā arī no Latvijas Cietvielu fizikas un Organiskās sintēzes institūta.

Pārstāvēts būs arī Fraunhofera Tehno un lietišķās matemātikas institūts (Vācija), Bātas Universitāte (Lielbritānija) un  Londonas Impērijas koledža (Lielbritānija), kurās strādā arī latviešu matemātiķi.

Konferencē darbs norisināsies vairākās sekcijās: Skaitliskā analīze un matemātiskā modelēšana, Diferenču vienādojumi un to lietojumi, Skaitliskā analīze, Matemātiskā modelēšana, Matemātiskā statistika, Diskrētā matemātika, Matemātikas didaktika un citās. Piektdien, 30. martā, pēc ierašanās Jelgavā, konferences dalībnieki Jelgavas pilī apmeklēs LLU Agronomisko analīžu un Biosistēmu laboratoriju, pils muzeju un Kurzemes hercogu kapenes, kā arī dosies ekskursijā uz pilsētā vienu no jaunākajiem ražošanas uzņēmumiem – automobiļu rūpnīcu "Amoplant". Konferences atklāšana LLU notiks piektdien, pulksten 13.30.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU