DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. novembrī, 2010
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Aicinām uz semināru "Ekomarķējums – efektīvs instruments uzņēmējdarbības sekmēšanai"

Publicēts pirms 14 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Aicinām piektdien, 12.novembrī plkst. 9:00 Rīgā, Albert Hotel, Dzirnavu ielā 33 apmeklēt semināru „Ekomarķējums – efektīvs instruments uzņēmējdarbības sekmēšanai”.

Piedalīties seminārā aicināti dažādu nozaru uzņēmumu un organizāciju pārstāvji, īpaši tie, kurus interesē uzņēmējdarbības attīstīšana Ziemeļvalstīs un ekomarķējuma „Nordic Ecolabel” („Zaļais gulbis”) ieviešana.

Seminārā būs iespējams uzzināt, kādi ir galvenie zaļā iepirkuma principi un aprēķināšanas instrumenti un kāpēc nepieciešanas vides pārvaldības sistēmas un ekomarķējums.

Pasākuma otrajā daļā semināra dalībniekiem tiks sniegti ieteikumi, kāpēc ir lietderīgi un kā praktiski iegūstams ekomarķējums „Nordic Ecolabel” („Zaļais gulbis”), un ar ko uzņēmējiem jārēķinās, attīstot savu darbību Skandināvijas valstīs.

Ziemeļu Ministru padomes biroja pārstāvis Kārlis Valters iepazīstinās dalībniekus arī ar Ziemeļvalstu un Baltijas mobilitātes programmu, kuras mērķis ir nostiprināt un veicināt ekonomisku sadarbību, uzņēmējdarbību, reģionālu sadarbību un inovācijas Dānijā, Igaunijā, Īslandē, Latvijā, Lietuvā, Norvēģijā, Somijā un Zviedrijā.

Aicinām pieteikties semināram līdz trešdienai, 10.novembrim http://mail.videsprojekti.lv/ekomarkejums/ vai nosūtot aizpildītu pieteikuma anketu projekta vadītājai Aijai Zučikai: aija.zucika@videsprojekti.lv.

Semināra programma un pieteikuma anketa pieejama valsts SIA „Vides projekti” mājas lapā www.videsprojekti.lv un Ziemeļu Ministru padomes biroja mājas lapā www.norden.lv.

Dalība seminārā ir bez maksas, darba valodas – latviešu un angļu.

Semināru organizē Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar valsts SIA „Vides projekti”.

„Zaļais gulbis” ir oficiālais Ziemeļvalstu ekomarķējums, kura mērķis ir ievērojami samazināt ikdienas patēriņa radīto negatīvo ietekmi uz vidi, palīdzot cilvēkiem izvēlēties „zaļās” jeb videi draudzīgās preces un pakalpojumus, kā arī mudinot uzņēmējus ražot videi draudzīgus izstrādājumus.

Ziemeļu Ministru padome ir sadarbības institūcija starp Ziemeļvalstu valdībām, tajā ir iesaistītas Dānija, Zviedrija, Norvēģija, Somija, Īslande un autonomie apgabali – Grenlande, Fēru salas (Dānija) un Olandes salas (Somija).

1989.gadā tika nolemts paplašināt Ziemeļvalstu sadarbību, tajā iekļaujot arī Ziemeļvalstu kaimiņu reģionus – Latviju, Lietuvu, Igauniju un Ziemeļrietumu Krieviju. Tā rezultātā 1991.gadā tika izveidoti Informācijas biroji visu trīs Baltijas valstu galvaspilsētās – Rīgā, Viļņā un Tallinā.

Informāciju sagatavoja:
valsts SIA „Vides projekti” projektu vadītāja Anita Lauzuma,
tālr. 67215068,
e-pasts: anita.lauzuma@videsprojekti.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI