DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. novembrī, 2008
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Par jauniem faktiem t.s. Grinberga lietā

Publicēts pirms 15 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Esmu vērsies ar jauniem iesniegumiem LR Ģenerālprokuratūrā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā sakarā ar jauniem faktiem t.s. Grinberga lietā.

Pamats šo iesniegumu būtībai ir Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras paskaidrojums par manu prasību Rīgas Apgabaltiesā, kuru esmu cēlis pret Latvijas Republiku LR Ģenerālprokuratūras un LR Finanšu ministrijas personā par morālā kaitējuma atlīdzināšanu t.s. Grinberga lietā.

Kā zināms, visas trīs LR tiesu instances savos nolēmumos konstatēja, ka manās darbībās nav noziedzīga nodarījuma sastāva, un es tiku pilnībā attaisnots. Uzskatot, ka ar šo nepamatoto un politiski argumentēto kriminālprocesu man ir nodarīts morāls kaitējums, esmu cēlis prasību tiesā. Mana prasība ir pieņemta un ir ierosināta lieta.

Sniedzot paskaidrojumus par manu prasību tiesā, Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūra ir atzinusi, ka „ierosinātais kriminālprocess (pirmstiesas izmeklēšana un tiesa) prasītājam nav radījis negatīvu publicitāti, tieši pretēji, A.Lembergs izmantoja iespēju sevis popularizēšanai.” No šiem paskaidrojumiem jāsecina, ka LR Ģenerālprokuratūra uzskata, ka pret mani nepamatoti ierosinātais kriminālprocess ne tik vien nav nodarījis man nekādu kaitējumu, bet pat ir veicinājis manu popularitāti un ir reklamējis mani kā politiķi, t.i., faktiski šis kriminālprocess ir bijis slēpta politiska reklāma.

Ar šo daru zināmu, ka es nekad neesmu vienojies ar Ģenerālprokuratūru par manis reklamēšanu un mana politiskā reitinga celšanu ar kriminālprocesa palīdzību, kā arī starp mani un Prokuratūru nav bijis noslēgts dāvinājuma (ziedojuma) līgums likuma „Par valsts un pašvaldības finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu” izpratnē.

Diemžēl tikai tagad, saņemot Ģenerālprokuratūras paskaidrojumus civillietā, esmu uzzinājis, kāds patiesībā ir bijis nepamatoti uzsāktā kriminālprocesa īstais mērķis, t.i., veikt slēptu politisku reklāmu. Tā kā neesmu lūdzis LR Ģenerālprokuratūru izdarīt šādu pakalpojumu (t.i., kriminālprocesa uzsākšanu un apsūdzības uzturēšanu tiesā) manai politiskajai reklāmai, tad vēlos zināt, kādu naudas summu Ģenerālprokuratūra ir iztērējusi šī „pakalpojuma” sniegšanai, kā arī konta numuru, kurā es varētu veikt samaksu par to.

Savukārt KNAB es lūdzu izvērtēt LR Ģenerālprokuratūras amatpersonu, iespējams, pieļautos „Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma” un likuma „Par valsts un pašvaldības finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu” pārkāpumus, jo LR Ģenerālprokuratūra šāda veida ziedojumu politiķim, tātad arī politiskajai partijai, nedrīkst veikt.

Aivars Lembergs,
smagos noziegumos attaisnotais

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI