Ar 1.februāri spēkā stājušies jauni Ministru kabineta (MK) noteikumi, kas nosaka makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtību. Tie ir saistoši ikvienam makšķerniekam,…
Pavasarī dodoties makšķerēt uz publiskajām ūdenstilpēm un vairākumu licencēto ūdenstilpju, jāatceras, ka "Makšķerēšanas noteikumi" paredz aizliegumus un…
Ūdenstilpes esamība īpašumā vai tā tuvumā palielina paša īpašuma vērtību, dod iespēju saimnieciskām darbībām, arī piedāvā atpūtas iespējas. Ja upju un ezeru atrašanās…
Lauksaimniecības zeme un meža zeme vienmēr ir bijusi vērtīgs resurss, kurā ieguldīt līdzekļus, un tos vēlāk atgūt ar peļņu. Pašlaik ar vienādiem nosacījumiem zemi Latvijā…
Likuma „Par pievienotās vērtības nodokli” 13.2 pantā ir noteikta reversā PVN maksāšanas un atskaitīšanas kārtība starp apliekamām personām iekšzemē darījumos ar kokmateriāliem…
Vēzis piedalās ūdenstilpes dzīvības procesos ne mazāk kā citi ūdens iemītnieki. Pietiekams vēžu daudzums sekmē ūdenstilpes ekoloģisko līdzsvaru un mazina tās aizaugšanu…
Tiem, kas ikdienā nenodarbojas ar īpašumu pirkšanu vai pārdošanu, priekšstats par Valsts zemes dienesta (VZD) funkcijām ir visai aptuvens. Tomēr jebkurš var nonākt situācijā,…
Jau kopš šā gada 23. augusta makšķerēšanas kartes var iegādāties arī internetā. Portālā www.makskeresanaskarte.lv, izmantojot Latvijā populārākās debetkartes un kredītkartes,…
Sanitārais minimums jeb minimālās higiēnas prasības pārtikas uzņēmumos ir jāpārzina ikvienai personai, kas darbojas pārtikas apritē. Personām ir jāzina, kas ir pārtika, kā…
Ikviena zemes īpašnieka pienākums ir zināt un arī uzturēt savā īpašumā esošo zemes vienību robežas. Zemes īpašums sākas un beidzas tur, kur apvidū tas apzīmēts ar robežzīmēm.…
Ēst veselīgi nupat jau sāk kļūt gluži vai par modes lietu. Bet cik daudz zinām par to, kādu uzturu patiesi var uzskatīt par veselīgu? Kāds teiks – veģetāru, kāds cits –…
Likums „Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību” paredz, ka Latvijā ir noteikti augi, kurus aizliegts audzēt, ražot, izgatavot, importēt, eksportēt,…
Videi draudzīga saimniecība, „zaļais” dzīvesveids, bioloģiskās pārtikas ražotne – šie ir tikai daži no piemēriem, kā mēdz dēvēt bioloģisko lauksaimniecību, un tie…
Pēdējā laikā atkal dzirdamas sūdzības no nodokļu maksātājiem par to, ka nevar saprast, kā nodokļu administrācija piemēro likumu normas. Vienlīdz kas vairo neizpratni par to,…
2013.gadā stājās spēkā jauni Ministru kabineta noteikumi Nr.889, kas būtiski mainīja kārtību meža zemes pārveidošanai citā zemes lietošanas veidā. Iepriekš lietotais termins…
Lauksaimniecība tradicionāli saistās lopkopību un augkopību. Taču ir tāds termins kā netradicionālā lauksaimniecība, un arī šīs nozares pozīcijas pēdējos gados Latvijas…
No nākamā gada 1.janvāra visiem mājas (istabas) dzīvnieku īpašniekiem, kuri vēlēsies pavairot suni, kaķi vai mājas sesku, būs jāmācās dzīvnieka labturības prasības, saņemot…
Ja sētā vai pļavā saaudzis daudz zāļu tējas, tās var savākt un pārdot. Tirgotājam jāzina, ka svaigu augu pārdošanai ir daudz atvieglotāki noteikumi nekā izžāvētu drogu…
Lai arī gausi, tomēr pavasaris tuvojas un drīz vien Latvijā jau pilnā sparā tecinās bērzu sulas. Arī tirdziņos būs pieejams plašs svaigā dzēriena klāsts, ko ne viens vien…