SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
29. jūnijā, 2021
RUBRIKA: Infografika
TĒMA: Reģistri
23
23

Tiesību aktu vietnei likumi.lv – 20

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Tieši pirms 20 gadiem – 2001. gada 29. jūnijā – tīmeklī testa versijā tika publiskota jauna vietne: normatīvo aktu datubāze likumi.lv. Tieslietu ministrijas uzdevumā pirmo vietni dažu mēnešu laikā izveidoja četri toreiz bezpeļņas organizācijas VSIA “Latvijas Vēstnesis” Informāciju tehnoloģiju daļas darbinieki.

Toreizējais BO VSIA “Latvijas Vēstnesis” valdes priekšsēdētājs Ints Kalniņš atceras, ka ideja veidot normatīvo aktu datubāzi radusies, izlasot ziņu aģentūras “Leta” ziņu, ka Igaunijā tiks veidota pieeja tiesību aktiem elektroniskajā formātā. “Aprunājos ar IT daļas vadītāju, vai mēs to varam, un, saņēmis apstiprinošu atbildi, informēju par šo priekšlikumu tieslietu ministri Ingrīdu Labucku. Ministre bija par, un Tieslietu ministrija sagatavoja nepieciešamos dokumentus jautājuma virzībai Ministru kabinetā. Tā mēs ļoti ātrā laikā 2001. gada sākumā jau tieslietu ministra Aivara Aksenoka vadībā saņēmām pilnīgu valdības atbalstu un uzdevumu uzsākt tiesību aktu datubāzes veidošanu.”

Pirmā likumi.lv versija tika izveidota uz oficiālā laikraksta “Latvijas Vēstnesis” elektroniskās versijas pamata. Oficiālais laikraksts elektroniski bija pieejams jau no 1995. gada.

Programmētājs Mārtiņš Zariņš, kas veidojis datubāzes struktūru, stāsta: “Tas bija ļoti interesants laiks un darbs. Toreiz Latvijā nebija daudz tik nopietnu IT projektu, tāpēc man tas šķita īpaši nozīmīgi. Protams, iespēju robežās papētījām pieejamās datubāzes – NAIS, ALISE –, taču struktūra bija mūsu pašu izdomāta. Arī mūsu ideja par likumu konsolidētajām versijām, manuprāt, bija izcila.

Esmu gandarīts par vietnes likumi.lv attīstību šo gadu laikā. Pamati ir tie paši, kam piešķirta mūsdienīga funkcionalitāte. Pašreizējo versiju vērtēju kā labu.”

Divdesmit gadu laikā valsts tiesību aktu vietne likumi.lv ir kļuvusi par uzticamu informācijas avotu ikvienam. To izmanto gan profesionāļi, gan studenti un citi interesenti darbam, studijām, personiskajām vajadzībām. Vietnē pieejami sistematizēti Latvijas Republikas tiesību akti un starptautiskie līgumi. No 2022. gada vietnē būs pieejami arī visu pašvaldību saistošie noteikumi.

Labs saturs
23
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI