SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
12. martā, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Skaidrojums
TĒMA: Izglītība

Izglītība: augstskolās, skolās un bērnudārzos

Papildināts 25. martā.

Valdības noteiktais ārkārtējās situācijas laikā paredz pārtraukt mācību procesa norisi klātienē visās izglītības iestādēs un nodrošināt mācības attālināti. Izņēmums ir pirmsskolas izglītības iestādes, kuras noteiktos gadījumos var turpināt uzņemt bērnus.

Ministru kabineta rīkojums Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” paredz pārtraukt mācību procesa norisi klātienē visās izglītības iestādēs, arī augstākās izglītības un profesionālās izglītības iestādēs.

Jāpārtrauc visa veida izglītības process klātienes formā ārpus izglītības iestādēm, arī treniņi, sacensības un mēģinājumi kultūrizglītības, sporta un interešu izglītības programmās, kā arī bērnu nometņu darbība. 

Papildus jaunums  - no 25. marta jāpārtrauc sporta nodarbības slēgtās vietās (telpās).

“Šajā laikā izglītojamie nedrīkst piedalīties nekādās sacensībās vai treniņnometnēs Latvijā vai ārvalstīs neatkarīgi no dalībnieku skaita tajās. Pārtraukta jebkāda veida izglītības pasākumu īstenošana klātienes formā arī ārpus izglītības iestādēm,” uzsver Izglītības un zinātnes ministrija.

Visu klašu skolēniem ir noteiktas pavasara brīvdienas no 16. marta līdz 22. martam.

Centralizētie eksāmeni

Ārkārtējās situācijas laikā valdība nolēmusi pārtraukt arī valsts centralizēto pārbaudījumu darbu norisi.

17. martā stājās spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 183 “Noteikumi par valsts pārbaudes darbu norises laiku 2019./2020. mācību gadā”, pārceļot vairāku 12. klases centralizēto eksāmenu norises laiku uz 12.–15. maiju:

  • kombinētais eksāmens angļu valodā: rakstu daļa – 12. maijā, mutvārdu daļa – 12., 13. un 14. maijā;
  • kombinētais eksāmens vācu valodā: rakstu daļa un mutvārdu daļa – 12. maijā;
  • kombinētais eksāmens krievu valodā: rakstu daļa – 14. maijā, mutvārdu daļa – 14. un 15. maijā;
  • kombinētais eksāmens franču valodā: rakstu daļa un mutvārdu daļa – 15. maijā.

Izņēmums attiecībā uz bērnudārziem

Attiecībā uz pirmsskolas izglītības iestādēm ir paredzēts izņēmums, nosakot stingrus nosacījumus, kādos gadījumos bērns drīkst apmeklēt bērnudārzu.

Pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kas nodrošina bērnu uzraudzības pakalpojumu, jānodrošina dežūrgrupu darbība, lai nepieciešamības gadījumā sniegtu pirmsskolas pakalpojumu vecākiem, kas paši nevar pieskatīt bērnus.

Lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, vecākiem reizi nedēļā ir jāiesniedz pirmsskolas izglītības iestādē rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene pēdējo 14 dienu periodā nav bijuši ārvalstīs un nav kontaktējušies ar Covid-19 saslimušajiem vai to kontaktpersonām un vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

Izglītības ministra papildu pilnvaras

No 19. marta rīkojumā iekļautas papildu pilnvaras izglītības un zinātnes ministram pagarināt mācību gadu, ja ārkārtējās situācijas laikā nav iespējams nodrošināt atbilstošu mācību procesu attālinātā režīmā ilgāk par nedēļu. Tāpat ministram ir pilnvaras samazināt kvalifikācijas prakses apjomu programmās, kuras var apgūt jau pēc pamatizglītības ieguves (4.3.1 punkts).

Līdztekus šīm izmaiņām valdība atbalstījusi atbalsta pasākumus tālmācības procesa nodrošināšanai, proti, no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem 203 160 eiro piešķirti viedtālruņu un planšetu iegādei saistībā ar nepietiekamo materiāli tehnisko nodrošinājumu skolēniem.

Svarīgākā informācija par rīcību izglītības jomā ārkārtējās situācijas laikā ir pieejama Izglītības un zinātnes ministrijas mājaslapas sadaļā “Informācija par Covid-19”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU