NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
25. aprīlī, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Ziņa
TĒMA: Noziedzība
5
5

Lāčplēsis, Tālavas taurētājs un tautumeita mudina ziņot kvalitatīvi

Publicitātes attēls

Lai veicinātu sabiedrībā izpratni par krāpšanu, ēnu ekonomiku un citām negodprātīgām darbībām, 24. aprīlī atklāta pretkrāpšanas kustības #Atkrāpies! trešā sezona. Kampaņa atgādina – par gadījumiem, kad konstatēta negodprātīga rīcība, ir jāziņo atbildīgajām iestādēm, turklāt tas jādara kvalitatīvi.

“Šogad kampaņas vizuālās identitātes vēstneši ir Latvijas nacionālie simboli – Lāčplēsis, Tālavas taurētājs un tautumeita, kas aicina būt vērīgiem, drosmīgiem un neklusēt par piedzīvoto vai ievēroto krāpniecību,” informē Finanšu ministrijas Krāpšanas apkarošanas koordinācijas dienesta (AFCOS) vadītāja Nata Lasmane.

Pretkrāpšanas kustība #Atkrāpies! turpmākajos mēnešos aicinās ikvienu uzzināt un pārliecināties, kādās situācijās par kādiem jautājumiem kurai iestādei var ziņot, informē Finanšu ministrija. Tāpat kampaņas laikā cilvēki tiks aicināti sagatavot ziņojumu kvalitatīvi, lai no tā būtu iespējami lielāks ieguvums katra gadījuma izmeklēšanā un krāpniecības novēršanā.

Jaunākie pētījumu centra SKDS veiktā pētījuma rezultāti apliecina nepieciešamību informēt un iedrošināt Latvijas iedzīvotājus ziņot par negodprātīgu rīcību, lai kopīgiem spēkiem to izskaustu.

SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš: “Trīs gadu pētījumu ciklā novērojam to, ka sabiedrība ir gatava ziņot un rīkoties tad, ja krāpniecība tieši aizskar cilvēku personīgi vai viņa tuviniekus. Tomēr gana liela ir tā daļa cilvēku, kas uzskata – ar krāpnieku meklēšanu jānodarbojas tikai pašām atbildīgajām iestādēm. Šāda attieksme liecina – notiekošajā ārpus savas privātās telpas pārāk iedziļināties nevēlamies, tāpēc ziņošanas temats, par kuru runāt un informēt sabiedrību, noteikti ir nozīmīgs.”

“Daudzās Eiropas Savienības un arī pasaules valstīs  ekonomiskā situācija ir labāka nekā Latvijā, jo paši iedzīvotāji iesaistās nodokļu nemaksāšanas ierobežošanā. Ja rodas bažas, ka viņu kaimiņš varētu būt nodokļu nemaksātājs, tie vēršas pie atbildīgajām iestādēm un ziņo. Arī mūsu valstī šī tolerance pret nodokļu nemaksātājiem jābeidz,” ziņošanas nozīmi uzsver Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme

Kāpēc ir svarīgi ziņot par blēdībām?

  • Krāpnieki nereti iztērē tavu naudu, resursus un iespējas! Nepaliec vienaldzīgs, ja saskaries ar nelikumīgām darbībām!
  • Ziņo par gadījumiem, kurus pamani pat tad, ja tie neskar tevi pašu. Šādi tu vari pasargāt kādu citu, kas neiekritīs krāpnieku un viltvāržu lamatās.
  • Atceries! Ja mēs visi rīkosimies atbildīgi un ziņosim par nelikumībām, iespējams, kāds cits reiz pasargās tevi!
  • Ziņojot tu vari mazināt ēnu ekonomiku, krāpšanu, korupciju un citas negodprātīgas darbības dažādās tās izpausmēs. Lai arī netieši, tas ietekmē ne tikai tevi pašu, bet arī tavu ģimeni un tev mīļus cilvēkus!
  • Jomās, kurās ir iesaistītas finansiālas intereses, pastāv dažādas negodprātīgas un koruptīvas darbības, kā arī krāpšanas riski. Vienmēr esi vērīgs un nepieļauj šādus gadījumus!

Vairāk par to, kam jāziņo, var uzzināt pretkrāpšanas kustības #Atkrāpies! tīmekļvietnē.

Kustība #Atkrāpies! apvieno organizācijas, kam rūp godīgums valstī un kas ir gatavas par to cīnīties un iesaistīt visu Latvijas sabiedrību. Saskaņā ar AFCOS darbības stratēģiju 2017.–2019. gadam Latvijā jau trešo gadu tiek īstenota tiesībsargājošo iestāžu iniciatīva – kopīgi sadarboties krāpšanas apkarošanas un sabiedrības izglītošanas jautājumos.

Labs saturs
5
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU