Grūtniecība neuzliek pienākumu pārslēgt darba līgumu uz nenoteiktu laiku

J
jautā:
08. martā, 2016
Krista

Labdien! Vēlējos noskaidrot, ar ko būtu jārēķinās, ja strādā uz noteiktu laiku un tajā periodā aiziet bērnu kopšanas atvaļinājumā, atgriežoties no bērnu kopšanas atvaļinājuma, ir beidzies šis noteiktais laiks. Vai darbinieks var lūgt darba devējam palikt šajā darba vietā? Vai visas saistības beidzas ar to datumu, kas darba līgumā ir atrunāts kā pēdējā darba diena? Paldies!

A
atbild:
11. martā, 2016
Zaida Kalniņa
LV portāls

Grūtniecība uz noteiktu laiku noslēgta darba līguma pagarināšanai nav obligāts nosacījums. Atbilstoši Darba likuma 113.panta pirmajai daļai, darba līgums, kas ir noslēgts uz noteiktu laiku, izbeidzas konkrētajā termiņā.

Tādējādi pat, ja dodaties dekrēta atvaļinājumā un pēc tam bērna kopšanas atvaļinājumā, pirms darba līguma termiņš ir iztecējis, pēc šī termiņa Jūs darba attiecībās vairs neskaitīsities, ja vien pirms tam netiks panākta abu pušu vienošanās par grozījumiem darba līgumā. Tas nozīmē - ar Jums tiks noslēgts līgums uz nenoteiktu laiku.