TĒMA: Satiksme

Ja neapmierina apdrošinātāja lēmums, jālūdz LTAB atzinums

J
jautā:
06. martā, 2016
GUNITA STRAZDIŅA

Ko man darīt situācijā, kad par man piederošo mašīnu, kura cieta satiksmes negadījumā, apdrošinātājs izmaksāja pēc manām domām nepilnīgu kompensāciju? Esmu cietusī persona, un vainīgais no notikuma vietas aizbēga, bet tika noskaidrots un policijā atzinās. Par piešķirto summu es nevaru ne salabot mašīnu, ne līdzvērtīgu nopirkt vietā. Apdrošinātāji uzskata, ka remonta izmaksas 1500 eiro pārsniedz mašīnas vērtību un izmaksāja 555 eiro. Gads mašīnai ir 1997, bet tā bija perfektā, ideālā tehniskā stāvoklī. Es nevaru atteikties no kompensācijas un pieprasīt, lai vainīgais saved mašīnu tādā tehniskā stāvoklī, kāda bija pirms negadījuma?

A
atbild:
07. martā, 2016

Atbildot uz LV portāla lasītāja jautājumu, informējam, ka saskaņā ar Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likuma 39.panta piekto daļu, ja trešo personu neapmierina apdrošinātāja lēmums par apdrošināšanas atlīdzības izmaksu, tai ir tiesības lūgt Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroju (LTAB) sniegt atzinumu par minēto lēmumu.

Pārbaudot trešās personas sūdzību pēc būtības, LTAB pieņem lēmumu, kuram ir rekomendējošs raksturs.