Vienīgā iespēja – mainīt ģimenes ārstu

J
jautā:
15. decembrī, 2015
Elita Birģele

Manai mammai ir 86 gadi, pirms 3 nedēļām viņai bija plaušu karsonis, kuru ārstēja Dobeles slimnīcā. Paldies visam personālam par veiksmīgo rezultātu, kur ārstējošā ārste mammai nomainīja praktiski visas zāles, ko iepriekš bija rakstījusi ģim. ārste, kā rezultātā mammai vairs nepampa kājas un asinsspiediens normalizējās, un nervi bija mierīgāki. Šodien mamma devās uz Irlavu pie dakteres Ilonas Bēniņas, kura bija sašutusi un ļoti nikna, ka zāles nomainītas un spītīgi atkal izrakstīja savas zāles, nevis Dobeles ārstes ieteiktās. Kā man rīkoties šādā gadījumā?

A
atbild:
23. decembrī, 2015
Edīte Brikmane
LV portāls

Diemžēl šādā situācijā, kad neapmierina ārsta izvēlētās ārstniecības metodes vai personai ir nesaskaņas ar ģimenes ārstu, vienīgais risinājums ir meklēt citu ārstu. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr.1529 „Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība” 35.punktu personai ir tiesības izvēlēties citu ģimenes ārstu un veikt pārreģistrāciju.

Lai pārreģistrētos, personai ir jāvēršas pie izvēlētā ģimenes ārsta un jānoslēdz jauna vienošanās. Sīkāks izklāsts LV portāla skaidrojumā „Kā nomainīt ģimenes ārstu”.