Vai mans tēvs var uzdāvināt visu savu īpašumu savai sievai (ne manai mātei), līdz ar to mani atstājot bez mantojuma? Vai es varu apstrīdēt dāvinājuma līgumu?
Tēvam savas dzīves laikā ir tiesības ar savu īpašumu rīkoties pēc saviem ieskatiem. Tēva nāves gadījumā, ja dāvinājums būs izdarīts tādā apmērā, ka Jums kā neatņemamās daļas tiesīgai personai neatliks neatņemamā daļa, tad Jūs varēsiet prasīt no apdāvinātās, lai Jums to izdod.
Civillikums noteic, ka gadījumā, kad dāvinājums izdarīts tādā apmērā, ka neatņemamās daļas tiesīgajām personām neatliek neatņemamās daļas, tad viņi var prasīt no apdāvinātā, lai izdod viņiem šīs daļas. Aprēķinot neatņemamo daļu, jāņem par pamatu dāvinātāja mantas stāvoklis dāvināšanas laikā. Bet, ja šī manta vēlāk pavairojusies, tad šis pavairojums jāievēro.
Neatņemamās daļas tiesīgie ir laulātais un bērni, kam ir tiesības uz neatņemamo daļu, kas naudas izteiksmē sastāda pusi no tās mantojuma daļas vērtības, kādu neatņemamās daļas tiesīgais mantotu pēc likuma, ja dāvinājums nebūtu bijis.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!