Man ir tāda situācija. Es slimoju jau 6 mēnešus un iesniedzu dokumentus VDEĀVK komisijai. Viņi pateica, ka atbildi pēc likuma es saņemšu viena mēneša laikā un droši vien būs lēmums, ka jāpagarina slimības lapa vēl uz 6 mēnešiem (tā kā man ir nepieciešama vēl viena operācija). Problēma ir tāda: slimības lapa tagad man ir līdz 23.oktobrim, bet pēc likuma atbildi no VDEĀVK es varu saņemt līdz pat novembra vidum. Mans ģimenes ārsts pateica, ka viņš nevar man pagarināt slimības lapu vēl uz to periodu no 24. oktobra līdz VDEĀVK atbildes saņemšanai. Kā rīkoties šajā situācijā? Vai tiešām ir tāds likums, ka ģimenes ārstam nav tiesību pagarināt slimības lapu vairāk par 6 mēnešiem? Paldies.
Atbilstoši Ministru kabineta 2001.gada 3.aprīļa noteikumu Nr.152 „Darbnespējas lapu izsniegšanas kārtība” 17.1 punktam, ja darbnespēja turpinās ilgāk par 26 nedēļām, ārstējošam ārstam vai ārsta palīgam ir pienākums nosūtīt darbnespējīgo personu uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisiju. Komisija sniedz atzinumu par darbnespējas lapas pagarināšanu darbnespējas periodā, kas turpinās ilgāk par 26 nedēļām, bet ne ilgāk par 52 nedēļām (skaitot no darbnespējas pirmās dienas), ja tas nepieciešams pilnvērtīgas ārstēšanas nodrošināšanai (tai skaitā rehabilitācijas nodrošināšanai), vai nosaka invaliditāti.
Dokumentus, kas nepieciešami atzinuma saņemšanai (iesniegumu, darbnespējas lapu B un medicīnisko dokumentu lietvedības kārtību regulējošajos normatīvajos aktos noteikto veidlapu Nr.088/u "Nosūtījums uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisiju"), persona iesniedz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā ne vēlāk kā piecas darbdienas pirms 26 nedēļu nepārtrauktas darbnespējas perioda beigām.
Tātad šajā gadījumā, lai ģimenes ārsts varētu pagarināt darbnespējas lapu, viņam ir nepieciešams VDEĀVK atzinums.
Savukārt saskaņā ar likumu „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” slimības pabalstu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra piešķir un izmaksā par laiku no darba nespējas 11. dienas līdz darbspēju atgūšanas dienai, bet ne ilgāku par 26 nedēļām.
Ja darbnespēja turpinās ilgāk par 26 nedēļām, ārsts nosūta personu uz VDEĀVK. Komisija sniedz atzinumu par darbnespējas lapas pagarināšanu darbnespējas periodā, kas turpinās ilgāk par 26 nedēļām, bet ne ilgāk par 52 nedēļām (skaitot no darbnespējas pirmās dienas), ja tas nepieciešams pilnvērtīgas ārstēšanas nodrošināšanai (tai skaitā rehabilitācijas nodrošināšanai), vai nosaka invaliditāti:
Ja VDEĀVK pieņem lēmumu par darbnespējas lapas pagarināšanu, darbnespējas lapa tiek turpināta ar to dienu, kad beidzās iepriekšējais darbnespējas periods, šajā gadījumā ar 24.oktobri.
Gadījumā ja darba devējs lūdz uzrādīt apliecinājumu, ka darbiniekam turpinās darbnespēja, bet VDEĀVK nav pieņēmusi lēmumu minētajā 26 nedēļu termiņā un tāpēc slimības lapu nevar pagarināt, pacients var vērsties pie ģimenes vai ārstējošā ārsta ar lūgumu izsniegt veidlapu Nr.027/u „Izraksts no stacionāra pacienta/ ambulatorā pacienta medicīniskās kartes”, kurā norāda, ka pacients vēl nav darbspējīgs un nepieciešams sagaidīt no VDEĀVK lēmumu, pamatojoties uz kura tiks pagarināta darbnespējas lapa.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!