Slikta stāvokļa dēļ ceļus neslēgs

J
jautā:
25. novembrī, 2011
Aldis

Vai ir zināms, kuri valsts autoceļi tiks remontēti 2012.gadā? Un kurus ceļus katastrofālā stāvokļa dēļ ir plānots slēgt?

A
atbild:
06. decembrī, 2011
Latvijas Valsts ceļi
Daiga Mežapuķe, Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja

Šobrīd vēl nevaram precīzi pateikt, kuri valsts autoceļu posmi tiks remontēti 2012.gadā, jo nav pieņemts valsts budžets un nav zināms, cik liels būs autoceļu remontiem pieejamais finansējums.

VAS „Latvijas Valsts ceļi” kārtējā gadā remontējamo posmu sarakstu publicē savā mājaslapā sadaļā "Iepirkumi" apakšsadaļā "Iepirkumu plāni". Publikācija parādīsies pēc valsts budžeta pieņemšanas un valsts autoceļu fonda programmas apstiprināšanas. Šajā publikācijā tiek dota informācija arī par ES finansēto projektu iepirkumiem.
Apstiprināto ES projektu saraksts ir atrodams Satiksmes ministrijas mājaslapā sadaļā "2007.-2013.gada programmēšanas perioda projektu vērtēšanas kritēriji".

Latvijā "katastrofālā stāvokļa dēļ" ceļus nav paredzēts slēgt. Satiksmes ierobežošanu vai slēgšanu regulē 1998.gada 15.decembra MK noteikumi Nr.456 "Noteikumi par valsts autoceļu aizsardzību un kārtību, kādā ieviešami transportlīdzekļu satiksmes aizliegumi un ierobežojumi."

Ja viens vai otrs ceļa posms sliktā stāvokļa dēļ apdraud satiksmi, parasti tiek izvietotas brīdinājuma zīmes autovadītājiem, ierobežots transportlīdzekļu ātrums vai slodzes. Sliktā ceļa stāvokļa dēļ aizliegt lietot autoceļus būtu nesamērīgs pasākums, kas ierobežotu iespēju pārvietoties vispār. Pasaulē ļoti daudzās valstīs ir slikts un ļoti slikts autoceļu tīkls, taču satiksmes aizliegumus tajās neievieš.

Papildu informācijai varat skatīt šādus LV portāla sagatavotos rakstus: