Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Drošība

Par ceļa negadījuma vietas atstāšanu – bargs sods

J
jautā:
15. septembrī, 2015
juta

Labdien, kāds sods tiek piemērots par avārijas vietas pamešanu? Auto pēc satiksmes negadījuma, kurā nebija cietušo, tika salabots (neliela bukte sānā).

A
atbild:
25. septembrī, 2015
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.16 pants: „/../ Par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma, pārkāpjot noteikto kārtību, – uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam no septiņiem līdz piecdesmit pieciem euro, cita transportlīdzekļa vadītājam uzliek naudas sodu no septiņdesmit līdz septiņsimt euro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz laiku no trim mēnešiem līdz diviem gadiem vai bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanas.”