TĒMA: Satiksme

Aizliegts braukt jebkādiem transportlīdzekļiem, bet izņēmumu - daudz

J
jautā:
26. jūlijā, 2015
Valdis

Labdien! Lūdzu skaidrojumu ceļa zīmes 302 "Braukt aizliegts" darbībai nepakļautajiem transportlīdzekļiem ar norādi uz šo izņēmumu dokumentāro pamatojumu. Paldies!

A
atbild:
29. jūlijā, 2015
Latvijas Profesionālo autoskolu federācija
Ēriks Griģis, valdes priekšsēdētājs

Patiešām, Ceļu satiksmes noteikumu (CSN) 282.2.punktā noteikts: „302.zīme "Braukt aizliegts". Aizliegts braukt jebkādiem transportlīdzekļiem.” Taču CSN atrodami arī virkne izņēmumu.

Latvijas Profesionālo autoskolu federācijas valdes priekšsēdētāja Ērika Griģa komentārs:

1.izņēmums. CSN 284.punkts - 301., 302., 303., 315., 316. un 317.zīmes darbība neattiecas uz pasažieru sabiedriskajiem transportlīdzekļiem.

2.izņēmums. CSN 285.punkts - 302., 303., 304., 306., 307. un 308.zīmes darbība neattiecas uz transportlīdzekļiem, kuri nogādā vai brauc saņemt kravu, un speciālajiem transportlīdzekļiem (piemēram, autoceltņiem), kas brauc veikt darbus zonā, kas apzīmēta ar kādu no šīm ceļa zīmēm.

3.izņēmums. 302. un 303.zīmes darbība neattiecas arī uz vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 t un kuru īpašnieks (turētājs) dzīvo vai strādā šajā zonā.

4.izņēmums. - uz taksometriem, kuri brauc pēc pasažiera vai ar pasažieri.

5.izņēmums. CSN 286.punkts - 302. un 327.zīmes darbība neattiecas uz automobiļiem, kas apzīmēti ar invalīdu stāvvietu izmantošanas karti.

CSN 42.punktā un 43.punktā ir īpašs regulējums attiecībā uz operatīvajiem transportlīdzekļiem – kuros gadījumos uz šo transportlīdzekļu vadītājiem nav attiecināmas noteiktas CSN normas.”