Lasīšanai: 1 minūte

Darbspējas zaudējuma procenti, ja ir vispārēja saslimšana un arodslimība

J
jautā:
07. maijā, 2015
aivita

Labdien, pēc onkoloģiskās operācijas ir piešķirta 3. invaliditātes grupa, sakarā ar karpālo kanālu saslimšanu, diska trūci un spondilozi ir noformēta arodsaslimšana. Sakiet lūdzu vai šajā gadījumā piešķir tikai arodslimības nosaukumu, vai pienākas arī procenti par darbā iegūtajiem veselības traucējumiem??? Paldies jau iepriekš.

A
atbild:
05. jūnijā, 2015

P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Aroda un radiācijas medicīnas centra vadītāja prof. Maija Eglīte skaidro: „Ja persona slimo ar kādu vispārēja rakstura slimību (slimību, kas nav saistīta ar darba apstākļiem) un arī ar arodslimību, tad parasti nosaka gan invaliditātes grupu, gan darba spēju zaudējuma procentus. Atkarībā no slimību veida un smaguma, grupu nosaka gan par vispārējā rakstura slimībām, gan arodslimībām, bet darba spēju zaudējuma procentus tikai par arodslimību (slimībām).”