TĒMA: Satiksme

Ja nozagta transportlīdzekļa vadītāja apliecība

J
jautā:
24. aprīlī, 2015
Mikus Freibergs

Labdien! Ja esmu pieteicis policijā, ka mana autovadītāja apliecība ir nozagta, kāds ir sods, piedaloties ceļu satiksmē?

A
atbild:
05. maijā, 2015
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam
Latvijas Profesionālo autoskolu federācija
Ēriks Griģis, valdes priekšsēdētājs

Ar to, ka policijā esat pieteicis, ka vadītāja apliecība nozagta ir par maz: vadītāja apliecība, kas ir pieteikta kā nozaudēta vai nozagta, nav derīga kā vadīšanas tiesības apliecinošs dokuments. Šī apliecība ir jāatjauno, līdz ar citiem nepieciešamajiem dokumentiem iesniedzot policijas izziņu, un tas nav sarežģīti. Sīkāku informāciju varat uzzināt CSDD mājaslapā sadaļā „Nozagtas vai nozaudētas vadītāja apliecības atjaunošana”.

Satiksmes drošības eksperts, Latvijas Profesionālo autoskolu federācijas valdes priekšsēdētājs Ēriks Griģis skaidro: ja nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizlieguma, ir medicīnas uzziņa, apliecība nav atsavināta, bet tikai nozagta un zādzība pieteikta policijā, tad par braukšanu var izteikt brīdinājumu vai vadītāju var sodīt ar naudas sodu 7 eiro apmērā.