Jāraksta iesniegums Valsts vides dienestam

J
jautā:
10. augustā, 2011
Dina

Labdien, mana māja atrodas 200m no karjera. Pavasarī karjers sāka sūknēt ūdeni, un man akā arī nokritās ūdens līmenis. Vērsos pašvaldībā un pie karjera īpašniekiem - šie plāta rokas un stāsta, ka tas nevar būt saistīts. Kā es varu pierādīt vai pārliecināties, ka ūdens zudums akā ir vai nav saistīts ar karjera aktivitātēm? Kas man būtu tālāk jādara?

A
atbild:
22. augustā, 2011
Valsts vides dienests
Svetlana Inogamova, Licenču daļas vadītāja

Lai pierādītu, ka ūdens akā pazudis ūdens atsūknēšanas rezultātā, nepieciešams veikt pārbaudi (vai ūdens atsūknēšana ir likumīga, vai aprēķināta ūdens atsūknēšanas ietekme uz apkārtējo vidi (depresijas piltuve), vai ir ierīkoti pazemes ūdeņu monitoringa urbumi, jāpārbauda arī aka (tās dziļums, vai bija nomērīts ūdens līmenis akā pirms atsūknēšanas) u.c.).

Zemes īpašniekam ar oficiālu iesniegumu būtu jāvēršas Valsts vides dienestā (labāk Valsts vides dienesta attiecīgajā reģionālajā vides pārvaldē, kura teritorijā notiek karjera izstrāde).