Par marihuānas sēklu iegādi un glabāšanu nav paredzēta atbildība

J
jautā:
17. februārī, 2015
Martins

Labdien. Vai ir tiesa, ka marihuānas sēklu iegādāšanās Latvijas likumdošanas ietvaros nav uzskatāma par sodāmu? Ja tomēr ir, kāds sods tiek piemērots šajā gadījumā?

A
atbild:
20. februārī, 2015

Par sēklu iegādi un glabāšanu nav paredzēta atbildība, jo sēklas pašas par sevi nesatur narkotiskās vielas, kas ir izaudzētā marihuānā.

Atbildība var iestāties tikai tad, ja šādas sēklas tiek sētas un audzētas apstākļos, kas nodrošina narkotiskas marihuānas izaudzēšanu.

Atbildību par audzēšanu paredz Krimināllikums, tā 256.pants nosaka:

(1) Par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

(2) Par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu lielās platībās, vai ja to izdarījusi organizēta grupa, – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.