Tiesu izpildītāja atlīdzību nosaka vairākas pozīcijas

J
jautā:
09. februārī, 2015
Vitālijs

Kāds līgums regulē tiesu izpildītāja ar nolēmuma izpildi saistīto izdevumu maksimālo apjomu? Piedziņā ir norādīti 1000 EUR, izdevumi - 1600 EUR.

A
atbild:
13. februārī, 2015
Zaida Kalniņa
LV portāls

Zvērinātu tiesu izpildītāja amata atlīdzība ir noteikta  MK noteikumos Nr. 451 „Par zvērinātu tiesu izpildītāju amata atlīdzības taksēm”. Zvērināta tiesu izpildītāja amata atlīdzība (sprieduma izpildes izdevumi) piedziņas lietās veidojas no šādām pozīcijām:

  1. fiksētā amata atlīdzība;
  2. amata atlīdzības takse procentos, kas tiek aprēķināta no atgūtās (piedzītās) summas;
  3. tiesu izpildītājam radušies nepieciešamie izdevumi;
  4. amata atlīdzības par kustamās mantas aprakstīšanu atbilstoši aprakstāmo mantu skaitam un par mantas glabātāja nomaiņu (ja izpildu lietā veikta kustamās mantas aprakstīšana).

Kā tiek aprēķinātas šīs pozīcijas, lasiet LV portāla skaidrojumā „Zvērināta tiesu izpildītāja amata atlīdzība”.

Ja Jums ir kādas neskaidrības par kopējo izdevumu aprēķinu Jūsu parādu piedziņas gadījumā, Jums ir tiesības rakstveidā lūgt tiesu izpildītāju sniegt Jums paskaidrojumu par pozīciju veidošanos.