TĒMA: Mājoklis

Nopludināšanas radītie bojājumi jāapseko nekavējoties

J
jautā:
21. janvārī, 2015
Aija

Cik ilgā laikā pēc dzīvokļa nopludināšanas jāveic tā apsekošana bojājumu/zaudējumu fiksēšanai?

A
atbild:
27. janvārī, 2015
Dzīvokļu īpašnieku kooperatīvā sabiedrība "Biķernieki"
Larisa Avotiņa, valdes priekšsēdētāja

Apsekošana ir jāveic uzreiz pie pirmās iespējas, jo tad iespējams skaidri redzēt bojājumu ainu. Apsekošanu veic mājas apsaimniekotāja pārstāvis un tajā piedalās negadījumā iesaistīto dzīvokļu īpašnieki. Apsaimniekotāja pārstāvis gan nofotografē, gan precīzi izmēra un pēc noteiktas formas aktā apraksta bojājumus. Aktā jāuzrāda arī nopludināšanas cēlonis.

Apdrošinātāju pārstāvji savā vērtējumā vadās no apsaimniekotāja pārstāvja sastādītā akta, bet nereti vēlas arī paši aplūkot nopludināšanas radītās sekas.

Vēl jāatzīmē, ka ir dalīta atbildības robeža: apsaimniekotājs atbild par drošību līdz ievada ventilim, bet aiz tā jau sākas dzīvokļa īpašnieka atbildība.

Kā liecina praksē novērotais, biežākie nopludināšanas iemesli ir elastīgās caurules plīsums zem izlietnes vai nepareizi pievienoti vadi veļas mazgājamai mašīnai.