TĒMA: Drošība

Dzīvokļa apskati var veikt ar prokurora piekrišanu

J
jautā:
02. jūnijā, 2014
Zane Ozoliņa

Labdien! Uz kāda pamata Valsts policijai ir tiesības ienākt personas privātīpašumā un, balstoties uz it kā sūdzību no kaimiņiem, pārmeklēt dzīvesvietu? Kāds varētu būt iemesls, lai policijas darbinieki neatklātu savus vārdus?

A
atbild:
03. jūnijā, 2014
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Administratīvā pārkāpuma vietas apskates kārtība noteikta Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 256.1pantā „Administratīvā pārkāpuma vietas apskate”.

Gluži bez jebkādas atļaujas un dzīvokļa īpašnieka piekrišanas policijas amatpersonas dzīvoklī ienākt nedrīkst, ja vien apstākļi nav ārkārtēji un bīstami. Policijas amatpersonām ir jānosauc vārds, uzvārds un dienesta pakāpe.

Ja, izlasot likuma iepriekš minētā panta regulējumu, saskatāt policistu pārkāpumus, varat vērsties ar sūdzību policijā. Valsts policijas mājaslapā ir sadaļa „Sūdzības par policijas darbiniekiem”, kur pārskatāmi izklāstīts gan par sūdzības iesniegšanu, gan tās izskatīšanas kārtību.