Vai ir nepieciešama vienošanās vai līgums ar darbinieku par apmācību/kvalifikācijas celšanas mācību izdevumu segšanu (norādot, ka zināšanas tiek izmantotas darba devēja saimnieciskās darbības nodrošināšanā), lai darba devējs šos izdevumus var attiecināt uz saimnieciskās darbības izdevumiem? Vai ir kāds likuma pants, kurš pamato šādas vienošanās nepieciešamību?
Tā kā tas skar nodokļa aprēķināšanu un nomaksu, apliecinājumiem par to, ka apmācības ir saistītas ar saimniecisko darbību, jābūt ekonomiski pamatotiem un pierādāmiem ar dokumentiem (tie ir uzņēmuma iekšējie dokumenti, līgums ar mācību iestādi, rēķini u.c.), uzsver grāmatvedības speciālisti.
Ministru kabineta 1998.gada 31.martā noteikumi Nr.112 “Noteikumi par ienākumiem, par kuriem jāmaksā algas nodoklis” nosaka ienākumus, par kuriem nav jāmaksā algas nodoklis: par darbinieka apmācību, lai iegūtu, uzlabotu vai paplašinātu darbā, profesijā, amatā vai arodā nepieciešamās iemaņas un zināšanas (izņemot vispārējās izglītības iegūšanu un augstākās izglītības iegūšanu); par darbinieka profesionālās sagatavotības paaugstināšanu kursos un semināros.
Kas attiecas uz Jūsu tieši jautāto, tad ar Ministru kabineta 2014.gada 18.marta noteikumiem Nr.150 “Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 4.jūlija noteikumos Nr.556 "Likuma "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" normu piemērošanas noteikumi"” ir svītrots to 40.punkts. Tas iepriekš (līdz 28.martam) noteica: personificējamas izmaksas par darbinieka apmācību un darba devēja segtā mācību maksa vai atmaksātā studiju kredīta pamatsumma, par kuru nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis saskaņā ar normatīvo aktu par ienākumiem, par kuriem jāmaksā algas nodoklis, ir izdevumi, kas saistīti ar nodokļu maksātāja saimniecisko darbību, ja ir noslēgts rakstisks līgums par to, ka apmācībā iegūtās zināšanas, prasmes un iegūtā izglītība tiks izmantota darba devēja saimnieciskās darbības nodrošināšanā.
Informāciju par nodokļu maksāšanas jautājumiem varat uzzināt Valsts ieņēmumu dienestā. Informatīvais tālrunis 1898.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!