Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Autostāvvieta pamatlīdzekļos

J
jautā:
18. februārī, 2011
Silvija

Labdien, gribētu uzzināt atbildi uz šādu situāciju: uzņēmumam pieder ēka un zeme. Lai veicinātu klientu piesaisti, tika izremontēta stāvvieta, kopējā vērtībā 8687,00 Ls. Sakiet, lūdzu, kas tas būs par pamatlīdzekli, un kādai kategorijai pievienot, rēķinot nolietojumu nodokļu vajadzībām?

A
atbild:
09. martā, 2011
Jadviga Neilande
sertificēta nodokļu konsultante

Stāvvieta uzrādāma pie pamatlīdzekļu IV kategorijas „Pārējie pamatlīdzekļi”. Nolietojuma summa nodokļu vajadzībām par taksācijas gadu ir 20%, divkāršā apmērā – 40 procenti.