Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Izmeklēšanas tiesnesis

J
jautā:
02. februārī, 2014
Inese

Pie kādas iestādes pieder izmeklēšanas tiesnesis, kas nosaka procesuālos piespiedu līdzekļus? Šis izmeklēšanas tiesnesis strādā tiesā vai policijā?

A
atbild:
04. februārī, 2014
Laura Platace
LV portāls

Kriminālprocesa likumā ir skaidrots, kas ir amatpersonas, kuras veic kriminālprocesu. Šā likuma 40.pants noteic: „Izmeklēšanas tiesnesis ir tiesnesis, kuram rajona (pilsētas) tiesas priekšsēdētājs uz noteiktu laiku likumā noteiktajos gadījumos un kārtībā uzdevis kontrolēt cilvēktiesību ievērošanu kriminālprocesos.”

Tas nozīmē, ka izmeklēšanas tiesnesis ir tiesnesis un strādā noteikta līmeņa tiesā.