Lasīšanai: 1 minūte

Ja maina deklarēto dzīvesvietu, ģimenes ārsts nav jāmaina

J
jautā:
20. janvārī, 2014
Jevgenijs

Man mainās deklarētā dzīvesvieta, bet es gribu palikt pie sava ģimenes daktera, kurš pieņem citā pilsētā. Vai tas ir iespējams?

A
atbild:
24. janvārī, 2014
Edīte Brikmane
LV portāls

Jā, tas ir iespējams. Katrai personai ir tiesības izvēlēties savu ģimenes ārstu, iepriekš ar šo ārstu noslēdzot vienošanos. To paredz 2013.gada 17.decembra Ministru kabineta  noteikumu Nr.1529 „Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība” 30.punkts.

Tā kā jau esat reģistrējies pie ģimenes ārsta, tad, mainoties deklarētajai dzīvesvietai, Jums nav obligāti jāmeklē cits ģimenes ārsts. Tikai jārēķinās: ja mainās arī Jūsu faktiskā dzīvesvieta un kādreiz  būs nepieciešama ārsta mājas vizīte, Jūsu ģimenes ārsts var atteikties doties sniegt veselības aprūpes pakalpojumus ārpus savas darbības pamatteritorijas.