Labdien! Man pieder garāža, kurai firma ierīkoja ventilācijas un dūmvadu cauruli. Izrādījās, ka caurules ir par lielu un jāveic saskaņošana caur būvvaldi. Tā kā caurules fiziski atrodas uz jumta, tika nolīgts SIA eksperts, kurš sastādīja dokumentus un iesniedza tos būvvaldē. Taču būvvalde tos neapstiprina, jo ir nepieciešamas kopīpašnieku atļaujas. Tiesu administrācija man izsniedza garāžu kopīpašnieku vārdus, uzvārdus, personas kodus. PMLP man neizsniedz konkrēto personu deklarētās adreses, bet piedāvā pa pastu par 200 eiro nosūtīt 20 vēstules kopīpašniekiem ar manis sagatavotu tekstu. Tas ir ļoti dārgi, garāžu izmantoju divas trīs reizes gadā, līdz šim nevienu kopīpašnieku tur neesmu satikusi. Priekšsēdētājam prasīt kopīpašnieku kontaktus nav lietderīgi, jo ar viņu ir izveidojies konflikts. Kā iegūt saskaņojumu ar kopīpašniekiem? Vai PMLP var nedot man kopīpašnieku adreses?
Ziņas par fiziskās personas datiem, tai skaitā deklarēto dzīvesvietu, ietilpst tādu datu kategorijā, kas tiek dēvēta par ierobežotas pieejamības informāciju. Lai saņemtu ierobežotas pieejamības informāciju, personai jāizpilda normatīvo aktu prasības, tostarp jāsniedz pamatojums ziņu saņemšanas nepieciešamībai.
Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 563 (“Fizisko personu reģistrā iekļauto ziņu izsniegšanas kārtība”) 6. punktu, pieprasot no reģistra (Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes; turpmāk – PMLP) ziņas par citu personu, ziņu pieprasītājs (fiziskā persona) pieprasījumā norāda:
Aprakstā norādāt, ka esat vērsusies PMLP, pieprasot datus par pārējo kopīpašnieku deklarētajām dzīvesvietām, un saņēmusi PMLP atteikumu izsniegt jums šādu informāciju. Tādā gadījumā ieteicams vispirms pārskatīt jūsu PMLP sagatavoto iesniegumu un kritiski izvērtēt, vai, sagatavojot iesniegumu, esat ievērojusi Ministru kabineta noteikumos Nr. 563 minētās prasības, īpašu uzmanību pievēršot tam, vai esat iesniegumā pietiekami skaidri un izvērsti pamatojusi ziņu saņemšanas nepieciešamību, pievienojusi iesniegumam dokumentus, kas apliecina attiecīgo ziņu saņemšanas nepieciešamību, kā arī skaidri un nepārprotami definējusi ziņu pieprasīšanas mērķi. Ja no minētā kaut kā trūkst, jums pastāv iespēja atkārtoti ar iesniegumu vērsties PMLP, pieprasot norādīto informāciju.
Ja uzskatāt, ka jūsu iesniegumā ietvertā informācija ir pietiekama, vai atkārtoti no PMLP saņemat atteikumu, jāizvērtē iespēja pārsūdzēt PMLP atteikumu vai jāapsver variants izmantot PMLP piedāvāto pakalpojumu – jūsu sagatavotā dokumenta pārsūtīšanu kopīpašniekiem. Ministru kabineta noteikumu Nr. 563 22. punkts paredz: ja PMLP nav tiesiska pamata izsniegt ziņu pieprasītājam ziņas no reģistra par pieprasījumā norādītās personas deklarētās dzīvesvietas adresi vai norādīto papildu adresi, PMLP, pamatojoties uz personas iesniegumu ar lūgumu pārsūtīt ziņu pieprasījumā norādītajai personai vēstuli, pēc pakalpojuma samaksu apliecinoša dokumenta saņemšanas nosūta personas sagatavoto vēstuli norādītajam (meklējamam) adresātam.
PMLP tīmekļvietnē pieejama plaša informācija par PMLP piedāvāto pakalpojumu (ziņu pārsūtīšana pieprasījumā norādītajai personai), ar kuru varat iepazīties šeit. Maksa par katru nosūtīto vēstuli ir 7,50 eiro. Tādējādi kopējā maksa par jūsu sagatavoto paziņojumu nosūtīšanu 20 kopīpašniekiem būtu 150, nevis 200 eiro, kā esat norādījusi. Turklāt, ja kopīpašnieki vai vismaz daļa no viņiem ir aktivizējuši oficiālo elektronisko adresi, sūtījumu iespējams pārsūtīt arī elektroniski. Sūtījuma elektroniska nosūtīšana adresātam izslēgtu nepieciešamību apmaksāt pasta pakalpojumus, līdz ar to vēl vairāk samazinot jūsu potenciālos izdevumus par PMLP piedāvāto pakalpojumu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!