Lasīšanai: 1 minūte

Persona bez derīgiem personu apliecinošiem dokumentiem

J
jautā:
19. septembrī, 2024
Oļegs

Ja ārzemniekam no citas ES valsts Latvijā nav derīgas pases vai ID kartes, vai šī persona tiek izraidīta no Latvijas?

A
atbild:
23. septembrī, 2024

Persona bez derīga personu apliecinoša dokumenta (pases, ID kartes) nevar būt tiesisko attiecību subjekts nevienā ES valstī. Proti, persona nevarēs slēgt līgumus (piemēram, darba līgumu), atvērt kontu bankā.

Piespiedu izraidīšana no Latvijas Republikas ir viens no papildsodiem par noziedzīgiem nodarījumiem saskaņā ar LR Krimināllikuma 36. pantā noteikto.

Ārzemnieka izraidīšana no valsts tiek organizēta saskaņā ar MK noteikumos Nr. 454 “Noteikumi par ārzemnieka piespiedu izraidīšanu, izceļošanas dokumentu un tā izsniegšanu” paredzēto kārtību.