Lasīšanai: 1 minūte

Kā atsaukt tiesu izpildītājam iesniegtu izpildrakstu

J
jautā:
25. augustā, 2024
Ivars

Kā var atsaukt tiesas izpildrakstu, kas iesniegts tiesu izpildītājam, prasītāja personisku motīvu dēļ? Jautājums attiecas uz naudas līdzekļu piedziņu.

A
atbild:
02. septembrī, 2024

Pamatojoties uz Civilprocesa likuma 565. panta pirmās daļas 1. punktu, piedzinējs var lūgt viņam atdot izpildu dokumentu, pēc kura piedziņa nav izdarīta vai izdarīta nepilnīgi. Taču jāņem vērā, ka tādā gadījumā saskaņā ar Civilprocesa likuma 568. panta 1.1 daļu piedzinējam būs jāsedz lietā radušies sprieduma izpildes izdevumi.