Vai no Krievijas var importēt foto filmiņas

J
jautā:
16. augustā, 2024
Konstantīns

Labdien! Nevaru atrast normatīvajos aktos vai sankcijām pakļauto preču sarakstā nepieciešamo informāciju. Vai ir aizliegts importēt no Krievijas Federācijas uz Latviju foto filmiņu (TARIC kodi: 3701 un 3702) personīgai lietošanai? Būšu priecīgs uzzināt atbildi. Paldies!

A
atbild:
30. augustā, 2024

Ar Krievijas preču importu saistītie sektorālo sankciju ierobežojošie pasākumi ir iekļauti ES Padomes Regulā (ES) Nr. 833/2014 (2014. gada 31. jūlijs) par ierobežojošajiem pasākumiem saistībā ar Krievijas darbībām, kas destabilizē situāciju Ukrainā (turpmāk – Regula Nr. 833/2014).

Regulas Nr. 833/2014 pielikumos, kuros uzskaitītas preces, ko aizliegts importēt, ja to izcelsmes valsts ir Krievija vai tās eksportētas no Krievijas, ir norādīti minēto preču kombinētās nomenklatūras (turpmāk – KN) kodi. Preces (foto filmiņas) ar KN koda pirmajiem četriem cipariem 3701 un 3702 nav iekļautas konkrētajos pielikumos, un uz tām neattiecas Regulā Nr. 833/2014 noteiktie Krievijas preču importa aizliegumi.

FID norāda, ka informāciju par to, vai uz preci attiecas kāds no Regulā Nr. 833/2014 paredzētajiem Krievijas preču importa aizliegumiem, iespējams meklēt arī Valsts ieņēmumu dienesta Integrētajā tarifa vadības sistēmā šeit, ievadot preces KN kodu un norādot izcelsmes/nosūtītāja valsti, proti, “Krievija”.