Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Vai uz Krieviju drīkst sūtīt kriptovalūtu

J
jautā:
18. jūnijā, 2024
Viesturs

Sveiki! Vai Latvijas pilsonis drīkst sūtīt uz Krieviju kriptovalūtu nelielā apmērā?

A
atbild:
20. jūnijā, 2024
Finanšu izlūkošanas dienests
Laura Jaundāldere, Stratēģiskās attīstības un komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste

Ar sankcijām nav noteikts vispārīgs aizliegums veikt maksājumus uz Krieviju, tai skaitā ar kriptovalūtu. Veicot jebkādus maksājumus uz Krieviju, jāapzinās un jāizprot sankciju riski. Proti, jānodrošina, ka ar attiecīgajiem maksājumiem netiek pārkāptas mērķētās finanšu sankcijas (piemēram, maksājums netiek veikts sankciju subjektam), kā arī sektorālās sankcijas (piemēram, netiek veikts maksājums par tādu preci/pakalpojumu, ko aizliegts sniegt saskaņā ar sankciju regulējumu).