Lasīšanai: 1 minūte

Vai pirmo skolas dienu profesionālās ievirzes izglītības iestādē var rīkot pirms 2. septembra

J
jautā:
14. augustā, 2024
Monta

Vai profesionālās ievirzes izglītības iestāde pirmo skolas dienu drīkst rīkot pirms 1. septembra, piemēram, 30. augustā vai 1. septembrī, kas šogad ir svētdienā?

A
atbild:
16. augustā, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 698 “Noteikumi par 2024./2025. mācību gada un mācību semestru sākuma un beigu laiku un brīvdienu laiku” 2. punktā noteikts, ka mācību gads sākas 2024. gada 2. septembrī. Taču atbilstoši minēto noteikumu 1. punktā noteiktajam regulējums attiecas uz izglītības iestāžu īstenotajām vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmām.

Taču jāņem vērā, ka 30. augusts un 1. septembris šogad nav darba dienas, tādēļ pirmajā skolas dienā nevajadzētu notikt mācībām, ja vien tādas regulāri nav paredzētas arī sestdienās un svētdienās. Tāpat ieteicams pirmās skolas dienas datumu saskaņot ar izglītības iestādes dibinātāju.