Lasīšanai: 1 minūte

Kā apmaksā slimības laiku

J
jautā:
16. jūlijā, 2024
Sabīne

Labdien! Esmu uz darbnespējas lapas jau no 2024. gada 3. maija. Kā tiek aprēķināts slimības pabalsts? Pirmais pabalsts bija no VSAA un darba devēja, bet otrais pabalsts no VSAA ir mazāks. Paldies!

A
atbild:
23. jūlijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darbinieks saslimst, viņam tiek izsniegta darbnespējas lapa A, ko apmaksā darba devējs par pirmajām deviņām slimības dienām. Sākot ar 10. slimības dienu līdz darbnespējas beigām, bet ne ilgāk kā 52 nedēļas, skaitot no pirmās darbnespējas dienas, tiek izsniegta darbnespējas lapa B, kuru apmaksā VSAA. Šāda kārtība ir noteikta likuma “Par maternitātes un slimību apdrošināšanu” 13. un 36. pantā.

Līdz ar to loģiski, ka pirmajā slimības mēnesī jūs saņēmāt slimības naudu no darba devēja par darbnespējas lapas A periodu (1.9. slimības diena), kā arī slimības pabalstu no VSAA, sākot ar 10. darbnespējas dienu. Savukārt nākamajā mēnesī darba devējam nav pienākuma apmaksāt jūsu slimības laiku un slimības pabalstu izmaksāja VSAA.