TĒMA: Mājoklis

Par kādu periodu īrniekam ir jāmaksā par saņemtajiem pakalpojumiem

J
jautā:
11. jūlijā, 2024
Linda

Īrēju dzīvokli septiņus gadus, maksājumi netika kavēti. Decembrī saimniekam pateicu, ka lauzīšu līgumu un janvārī izvākšos. Par līguma laušanu saimnieks paturēja drošības naudu. Tagad cenšas piedzīt no manis naudu par komunālajiem maksājumiem par nākamajiem mēnešiem, kamēr nebija atradis citus īrniekus. Šobrīd jau ir atradis īrniekus un cenšas piedzīt no manis komunālos maksājumus par februāri un martu. Tā kā nav iespējams samaksāt un arī neuzskatu, ka jāmaksā, viņš summai ir pievienojis 700 eiro kā kavējuma naudu. Vai man būtu jāmaksā prasītā summa, ja līgumā tas nav minēts?

A
atbild:
15. jūlijā, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamo telpu īres likuma 12. pants nosaka: ja īrnieks, dzīvojamās telpas īres līgumam izbeidzoties, ir parādā izīrētājam jebkādus dzīvojamās telpas īres līgumā paredzētos maksājumus, parāds tiek dzēsts no drošības naudas un izīrētājs par to nekavējoties paziņo īrniekam.

Īrniekam, uzsakot īres līgumu, par saņemtajiem pakalpojumiem ir jāmaksā līdz tam datumam, līdz kuram viņš izmanto īrētās telpas.