Lasīšanai: 1 minūte

Vai sabiedriskajā tualetē drīkst veikt videonovērošanu

J
jautā:
18. jūnijā, 2024
Vanesa

Vai sabiedriskajā tualetē ir atļauts ievietot videonovērošanas kameru?

A
atbild:
28. jūnijā, 2024

Videonovērošana ir fizisko personu datu apstrāde Vispārīgās datu aizsardzības regulas 2016/679 izpratnē. Veicot (vai plānojot ) datu apstrādi,  ir jāņem vērā regulas 5. pantā noteiktie ierobežojumi, tai skaitā datu apstrādes mērķis, apstrādājamo datu apjoma minimizēšana, apstrādes tiesiskais pamats u. c.

Lai atbildētu uz uzdoto jautājumu, ir nepieciešams saprast, kur tieši ir novietota minētā kamera un kas tiek iekļauts novērošanas zonā. Proti, ja kamera ir vērsta pret ieejas durvīm, fiksējot personas, kas ienāk tualetē, tad šāda datu apstrāde varētu būt pamatota ar pārziņa leģitīmajām interesēm, īpašuma saglabāšanu un noziedzīgu nodarījumu prevenciju. Savukārt, ja kameras ir novietotas citās telpās, tad šāda datu apstrāde būtu uzskatāma par neatbilstošu regulas prasībām.