Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Ja tēvs vēlas pārliecināties par paternitāti, veicot testu

J
jautā:
23. maijā, 2024
Linda

Labdien! Vēlos uzzināt par paternitātes testu, kuram ir juridisks spēks. Kas vajadzīgs, lai veiktu šo testu? Tēvs nedzīvo kopā ar māti. Testa rezultāti ir vajadzīgi tēvam, lai pārliecinātos par paternitāti. Vai testu var veikt tikai tēvs un dēls? Ja nepieciešams, vai to var darīt arī tēva māte? Cik šāds tests maksā?

A
atbild:
20. jūnijā, 2024
Santa Galiņa
LV portāls
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Agne Upīte, zvērināta advokāte

Zvērināta advokāte Agne Upīte paskaidro, ka paternitātes tests ir tikai informatīvs materiāls, uz kā pamata tiesa var grozīt ierakstu par tēvu bērna dzimšanas reģistrā.

Kā pierādījums tiesā izmantojams jebkurā ekspertīzes iestādē veikts DNS tests, kas noņemts, lai pārbaudītu personas identitāti. Augstākai ticamībai izmanto abu vecāku un bērna siekalu paraugu. Iespējams izmantot arī citu materiālu – asinis, matus ar sakni, ausu sēru.

Par testa cenu var uzzināt konkrētajā ekspertīzes iestādē.