Kāds ir sods, ja vada transportlīdzekli ar piestiprinātu “M” pazīšanas zīmi, neapmācot braukt

J
jautā:
11. maijā, 2024
Jānis

Sveiki! Man radās jautājums par mācību transportlīdzekļa zīmi. Ja es minēto zīmi esmu uzlīmējis mašīnas priekšpusē un aizmugurē, lai brīdinātu citus autovadītājus, vai cilvēks, kuram jau ir autovadītāja tiesības, drīkst braukt ar šādu, pie mašīnas piestiprinātu zīmi?

A
atbild:
03. jūnijā, 2024
Signe Laizāne
LV portāls

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 73. panta otro daļu par braukšanu ar transportlīdzekli, kuram piestiprināta jebkāda cita informācija vai zīmes, kurās izmantotas ar valsts standartu noteiktās ceļa zīmju formas, krāsu kombinācijas un simbolika un kuras var maldināt citus ceļu satiksmes dalībniekus, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam triju naudas soda vienību apmērā (15 eiro).

Brīdī, kad apmācāmais neatrodas automašīnā, šādas zīmes var maldināt citus satiksmes dalībniekus.

Labākais risinājums būtu mācību zīmes ar piesūcekņiem vai magnētiskās, kuras viegli noņemt un atkārtoti pielikt pie stikla.