TĒMA: Satiksme

Nepersonalizētās reklāmas izplatīšana

J
jautā:
08. maijā, 2024
Jānis

Labdien! Kā atbrīvoties no reklāmas bukletiem pastkastītē? Kur jāvēršas, un kas ir atbildīgs par konkrēto pakalpojumu? Vērsos vietējā pasta nodaļā, bet viņi nespēja atbildēt, kā atteikties. Pielīmējot zīmi Lūdzu nemest reklāmas, tā tiek ignorēta.

A
atbild:
21. maijā, 2024

Minētais jautājums vairākkārt skatīts gan LV portālā, gan sabiedriskajos medijos. Problemātika ir tāda, ka sabiedrība viennozīmīgi nenosoda nepersonalizētās reklāmas materiālu saņemšanu savā pastkastītē. Līdz ar to nav izstrādāti ierobežojumi Reklāmas likumā (vai citos normatīvajos aktos), kas paredzētu attiecīgo aizliegumu. Pašvaldības uz Reklāmas likuma 7. panta deleģējuma pamata var izdot saistošos noteikumus par reklāmas izplatīšanas kārtību konkrētās pašvaldības teritorijā, taču minētā joma būs attiecināma uz publisku reklāmas izplatīšanu.

Par minēto jautājumu vairāk varat lasīt LV portāla publikācijā “Nevēlos pastkastē vairs saņemt reklāmas! Ko darīt?” un “Pastkastē neadresētās reklāmas. Ko darīt?”.