Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai ir tiesības piemērot nodokļa atvieglojumus par apgādājamajiem, ja saņem pensiju un algu

J
jautā:
19. martā, 2024
Viktors

Labdien! Es aizgāju izdienas pensijā, bet arvien strādāju algotu darbu. Apgādībā ir divi bērni, par kuriem, strādājot VUGD, pirms aiziešanas pensijā saņēmu nodokļu atvieglojumu. Tagad no pensijas virs 500 eiro ieturēs IIN. Vai algotā darba samaksai piemēros nodokļu atvieglojumu par apgādībā esošajiem bērniem?

A
atbild:
22. martā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Vienam no vecākiem ir tiesības saņemt nodokļa atvieglojumus par bērniem arī tad, ja saņem vairāku veidu ienākumus (šajā gadījumā pensiju un algu), no kuriem tiek maksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Nodokļa atvieglojumus piemēro, aprēķinot nodokli ienākuma gūšanas (izmaksas) vietā, kura algas nodokļa grāmatiņā atzīmēta kā galvenā ienākumu gūšanas vieta.