Lasīšanai: 1 minūte

Svētku dienas ietekmē vidējo izpeļņu

J
jautā:
15. martā, 2024
Nadežda

Labdien! Ja 1. janvāris ir oficiālā svētku diena, vai tā tiek iekļauta vidējās izpeļņas aprēķinā? Piemēram, bruto alga ir 1000 eiro. Vai 2024. gada janvārī samaksa par šo dienu būs 43,48 vai 45,45 eiro?

A
atbild:
20. martā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Svētku dienas ietekmē vidējo izpeļņu, jo tādējādi samazinās kopējais darba dienu skaits un pieaug dienas vidējā izpeļņa. Šī gada janvārī ir 22 darba dienas. Tātad, ja darba alga ir 1000 eiro, dienas vidējā izpeļņa ir 1000 : 22 = 45,45 eiro.