Lūgums paskaidrot likumiskos aspektus, kā tiek dalīts īpašums, stājoties laulībā. Ja pirms laulībām tika iegādāts nekustamais īpašums, otrs laulātais uz to nevar pretendēt. Kā ir, ja pirms laulībām vienam no laulātajiem piederēja konkrēta naudas summa bankā un laulības laikā par šo naudu tika iegādāts nekustamais īpašums? Vai šajā gadījumā nekustamais īpašums būs kopīgs un abas puses varēs uz to pretendēt? Ja tā ir, kas jāizdara, lai šajā situācijā tiesības uz nekustamo īpašumu būtu tikai personai, kura iztērēja savu naudu?
Civillikuma 91. pants noteic, ka katra laulātā atsevišķa manta it sevišķi ir:
Savukārt laulāto kopmanta saskaņā ar Civillikuma 89. panta otro daļu ir viss, ko laulības laikā laulātie iegūst kopīgi vai viens no viņiem, bet ar abu laulāto līdzekļiem vai ar otra laulātā darbības palīdzību.
Tātad, ja tas laulātais, kurš laulības laikā iegādājās nekustamo īpašumu par saviem naudas līdzekļiem, kas viņam piederēja pirms laulības noslēgšanas, būs spējīgs strīdu gadījumā pierādīt tiesā gan naudas uzkrājumu esamību pirms laulības noslēgšanas, gan to, ka konkrētais īpašums laulības laikā bija iegādāts, izmantojot attiecīgos viena laulātā naudas līdzekļu uzkrājumus, tad strīdus nekustamais īpašums tiks uzskatīts par viena laulātā atsevišķu mantu atbilstoši Civillikuma 91. panta nosacījumiem.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!