TĒMA: Satiksme

Ar nereģistrētiem elektroskrejriteņiem piedalīties ceļu satiksmē no šī gada 1. aprīļa būs aizliegts

J
jautā:
05. janvārī, 2024
Kārlis

Labdien! Vai persona, kurai jau ir 20 gadu, var piedalīties ceļu satiksmē ar elektroskrejriteni bez tiesībām? Vai es pareizi saprotu, ka līdz 2024. gada 31. martam vēl varu braukt ar elektroskrejriteni, taču pēc tam to vajadzēs reģistrēt?

A
atbild:
01. martā, 2024
Signe Laizāne
LV portāls

Ar elektroskrejriteni ceļu satiksmē atļauts piedalīties no 14 gadu vecuma. Līdz 17 gadiem (ieskaitot) nepieciešama obligāta velosipēda vai jebkura cita transportlīdzekļa vadītāja apliecība. No 18 gadu vecuma obligāta jebkura transportlīdzekļa vadītāja apliecība, lai piedalītos ceļu satiksmē ar elektroskūteri.

Līdz ar to - jā, arī 20 gadu vecumu sasniegušai personai nepieciešama transportlīdzekļa vadītāja apliecība, lai piedalītos ceļu satiksmē ar elektroskūteri.

Šeit ir pieejams skaidrojums par to, kā reģistrēt skrejriteni. Līdz 2024. gada 31. martam elektroskrejriteņi ir obligāti jāreģistrē. Ar nereģistrētiem elektroskrejriteņiem piedalīties ceļu satiksmē no šī gada 1. aprīļa būs aizliegts.

Savukārt šeit var iepazīties ar informāciju par būtiskākajiem notiekumiem skrejriteņu vadītājiem.