Labdien! Nesen, braucot ar automašīnu, tika aizķerts velosipēdists. Pēc avārijas velosipēdists atteicās no hospitalizācijas un policijas izsaukšanas. Aizvedu mājās, un atvadījāmies pa labam. Pēc dažām dienām atnāca ziņojums no policijas par velosipēdista iesniegumu. Kādas var būt sekas, ja tika pamesta notikuma vieta? Un vai ir mīkstinoši apstākļi, ja vainīgā ir divu pirmsskolas vecuma bērnu māte?
Lai precīzi atbildētu uz šo jautājumu, vajadzētu iepazīties ar detalizētu situācijas izklāstu, kā arī iesniegumā minētajiem apstākļiem.
Ceļu satiksmes likuma 63. panta piektā daļa noteic, ka par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma, pārkāpjot noteikto kārtību, piemēro naudas sodu velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam no divām līdz vienpadsmit naudas soda vienībām, bet cita transportlīdzekļa vadītājam – no četrpadsmit līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz laiku no trim mēnešiem līdz diviem gadiem vai bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizlieguma.
Vispirms, protams, izšķirams jautājums, vai jūsu rīcība atbilst ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanas juridiskajiem kritērijiem. To izvērtēt bez konkrētākas informācijas nav iespējams.
Atbildību mīkstinoši apstākļi ir noteikti Administratīvās atbildības likuma 20. pantā.
Atbilstoši šī panta pirmajai daļai atbildību par administratīvo pārkāpumu mīkstina šādi apstākļi:
Saskaņā ar panta otro daļu par atbildību mīkstinošiem var atzīt arī citus apstākļus.
Apstākli, ka iespējamo administratīvo pārkāpumu varētu būt izdarījusi divu pirmsskolas vecuma bērnu māte, varētu ņemt vērā, nosakot administratīvā soda veidu un mēru (saskaņā ar Administratīvās atbildības likuma 19. panta otro daļu).
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!