TĒMA: Ģimene

Paternitātes pieņēmuma apstrīdēšana

J
jautā:
04. novembrī, 2013
Ēriks

Civillikuma 149.panta 1., 2.daļu – paternitātes pieņēmumu – bērna māte var apstrīdēt divu gadu laikā no dienas, kad viņa uzzināja, ka bērns nav cēlies no viņas vīra. Vai ir tik vienkārši apiet šo likumu, pasakot (izdomājot) - ka nav zinājusi, kas ir tēvs, vienā laikā guļot ar vīru un citu vīrieti (bērna tēvu)? Kad bērnam jau ir 4 gadi, tagad sāk, pasakot, ka tikko uzzināja, ka vīrs tomēr nav tēvs, ka tēvs ir tas cits vīrietis, un no šā brīža nav pagājuši 2 gadi.

A
atbild:
06. novembrī, 2013
Laura Platace
LV portāls

Civillikuma 149.pants noteic tiesības dažādām personām apstrīdēt paternitātes pieņēmumu, nevērtējot personas morālo atbildību un stāju.

Ja ir neskaidrības par bērna bioloģisko tēvu, ir iespējams veikt DNS testu, kas noteiks patieso bērna bioloģisko tēvu. Bet, ja ir skaidrība par bērna bioloģisko tēvu (nav šaubu), tādā gadījumā paternitātes pieņēmumu bērna mātes vīrs var apstrīdēt divu gadu laikā no dienas, kad viņš uzzināja, ka bērns nav cēlies no viņa, to paredz Civillikuma 149.panta pirmā daļa.