Par sveša pārvietojama medību torņa atrašanos īpašumā

J
jautā:
06. novembrī, 2023
Dana

Labdien! Kādā kārtībā būtu risināms jautājums par sveša pārvietojama medību torņa konstatēšanu savā īpašumā? Ar mani nav slēgtas vienošanās, līgumi utt. Pie kā vērsties un kā rīkoties, ja es tam nepiekrītu?

A
atbild:
08. novembrī, 2023

Konstatējot savā īpašumā neatļautas darbības vai objektu pārvietošanu, jums ir jāizsauc pašvaldības policija. Ieteicams pārkāpumu fiksēt foto vai video formātā (arī no mobilā telefona).

Pašvaldības policija veiks darbības atbilstoši Administratīvās atbildības likumā noteiktajam.

Ja policijai izdosies noteikt vainīgo personu, jums būs tiesības no šīs personas prasīt kaitējuma atlīdzinājumu (arī morālā kaitējuma atlīdzinājumu), ja tas ir radies civiltiesiskajā kārtībā atbilstoši Civillikuma 1635. pantā noteiktajam.

Prasījumam par kaitējuma atlīdzinājumu jābūt pamatotam. Piemēram, ja ir samīdīti lauki, tad jābūt aprēķinātiem ražas zaudējumiem, neiegūtās peļņas apmēram un citiem attiecināmajiem zaudējumiem, ņemot vērā konkrēto nozari.

Jums arī ir tiesības izlīgt ar vainīgo personu, savstarpēji vienojoties par nodarītā kaitējuma atlīdzinājumu.