Lasīšanai: 1 minūte

Dalība kooperatīvajās sabiedrībās

J
jautā:
23. septembrī, 2023
arturs

Labdien! Esmu mazdārziņa īpašnieks Saulkrastos kopš 2008. gada, bet neesmu vietējā mazdārziņu kooperatīva biedrs. Plānoju īpašumu pārdot. Vai man var būt iespējams parāds par biedra naudu, kuru neesmu maksājis, jo neesmu šī kooperatīva biedrs? Vai jaunajam īpašniekam neradīsies kādas problēmas tādēļ, ka es neesmu bijis kooperatīva biedrs? Paldies jau iepriekš par atbildi.

A
atbild:
11. oktobrī, 2023

Kooperatīvo sabiedrību darbība un saistības, kas izriet no dalības tajā, reglamentē Kooperatīvo sabiedrību likums, dalība šādā sabiedrībā ir personīga izvēle. Ja jūs neesat konkrētās kooperatīvās sabiedrības biedrs, tad nekādu saistību šajā sabiedrībā jums nevar būt. Jaunais īpašuma ieguvējs var brīvprātīgi iestāties (vai neiestāties) šajā kooperatīvajā sabiedrībā pēc savas izvēles. Iepriekšējā īpašnieka saistības (izņemot normatīvajos aktos noteiktās) jaunieguvējam nav saistošas.