Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Vide

Par saskaņojumu teritorijas ap ūdenstilpi labiekārtošanai jāvēršas pašvaldībā

J
jautā:
06. septembrī, 2023
Nauris

Privāta ezera (ezers un zeme ap ezeru pieder vienam īpašniekam) krastā vēlos iekārtot pludmali un attīrīt krastus no koku/krūmu aizauguma. Vai šie darbi ir jāsaskaņo ar kādu valsts iestādi? Kādi normatīvie akti regulē, ko es drīkstu vai nedrīkstu darīt ezera krasta līnijā?

A
atbild:
19. septembrī, 2023
Sandis Zellis
jurists

Aprobežojumi ap ūdenstilpēm ir noteikti Aizsargjoslu likuma 35. un 37. pantā (aizsargjoslu platumu skatīt minētā likuma 7. panta otrajā daļā), savukārt ūdeņu aizsardzības un apsaimniekošanas sistēmu noteic Ūdens apsaimniekošanas likums. Minētā likuma 27. panta ceturtā daļa noteic, ka par patvaļīgu ūdenstilpes krastu un gultnes izmaiņu veikšanu piemēro naudas sodu.

Ievērojot minēto, kā arī to, ka attiecīgās pašvaldības saistošajos noteikumos var būt noteikta īpaša kārtība teritoriju uzturēšanai un labiekārtošanai, aicinām nepieciešamo informāciju noskaidrot attiecīgajā pašvaldībā.